Scroll Top

Warszawski Transport Publiczny: wydłużenie linii S3 SKM do Nieporętu i Radzymina

Od stycznia 2020 r. Szybka Kolej Miejska dojedzie do Nieporętu, i dalej do Radzymina. Wydłużenie kursów linii S3, która obecnie kończy swój bieg w Wieliszewie to efekt wielomiesięcznych negocjacji przedstawicieli miejscowego samorządu z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie.

Uruchomienie przejazdów jest planowane od od 2 stycznia 2020 r. na trasie: Radzymin – Wólka Radzymińska – Nieporęt – Legionowo – Warszawa (Wschodnia, Centralna) – Lotnisko Chopina.

Na początek SKM do Radzymina będzie jeździć tylko w dni robocze. ZTM zaplanował 8 kursów dziennie, co ma umożliwić wygodny i szybki dojazd do pracy i szkół w Legionowie, Radzyminie, a przede wszystkim w Warszawie. Jest to również szansa na rozwój miejscowości leżących przy wydłużonej trasie S3 oraz zmniejszenie korków na trasach wjazdowych do Warszawy. Do kursów pociągów SKM zostanie dopasowany układ komunikacji lokalnej.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to kwota około 3 mln zł, z czego 60% pokryje ZTM, a 40% gminy Nieporęt i Radzymin w równych częściach. Na trasie będzie obowiązywać bilet ZTM oraz bilet w ramach Nieporęckiej Karty Komunikacyjnej. Jest on dofinansowywany przez gminę Nieporęt w ramach oferty ZTM Warszawa+, dzięki czemu mieszkańcy mniej płacą za bilet.

źródło: www.toiowo.eu

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.