Testy elektronicznych płatności za przejazdy w toruńskich tramwajach

Na pierwsze półrocze 2019 roku zaplanowano przeprowadzenie w Toruniu pilotażowego programu wdrożenia systemu bezgotówkowego płacenia za komunikację miejską.  Ma się on opierać na trzech nośnikach elektronicznych: karcie miejskiej, bankowej karcie płatniczej oraz smartphonach i iphonach. Nie oznacza to jednak rezygnacji z biletów papierowych.

Testowanie systemu będzie odbywało się z udziałem zainteresowanych osób, na linii tramwajowej nr 1. Na jego potrzeby każdy z pojazdów zostanie wyposażony w kasownik z trzema funkcjami poboru opłat oraz autokomputer.

System zakupu biletu komunikacji miejskiej za pomocą nośników elektronicznych pozwoli na optymalne wykorzystanie taboru – możliwe będzie precyzyjne określenie, które kursy cieszą się największą popularnością, dzięki czemu rozkłady jazdy zostaną dostosowane do potrzeb pasażerów MZK zapewnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pilotaż programu potrwa maksymalnie sześć miesięcy i obejmować będzie trzy okresy: rok szkolny, tygodnie przedwakacyjne oraz wakacje – tak aby rozróżnić zmiany struktury ruchu pasażerskiego oraz wypełnienia taboru.

W końcowej fazie pilotażu pasażerowie będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami poprzez specjalną ankietę.

Po fazie testów zostanie przygotowana rekomendacja dotycząca funkcjonalności systemu i jego wdrożenia w roku 2020.

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.