Scroll Top

Warszawa: w pojazdach transportu miejskiego skasujemy bilety kupione przez komórkę

Pierwsze naklejki z kodami QR pojawiły się na stacjach metra, w autobusach i tramwajach. Od 2 kwietnia trzeba będzie skasować bilet kupiony przez aplikację mobilną.

We wszystkich pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego naklejki umieszczane są na pewnej wysokości naprzeciwko wszystkich drzwi, a na stacjach metra przy bramkach i windach. 2 kwietnia zmienią się zasady korzystania z biletów kupionych przez aplikacje na smartfony. Bilet z aplikacji trzeba będzie skasować po wejściu do pojazdu lub przed przekroczeniem linii bramek w metrze i dopiero od tego momentu będzie on ważny. Bilety będą kasowane poprzez zbliżenie telefonu do kodu QR w pojeździe lub na stacji metra. Kupione ale nieskasowane bilety poczekają na następną podróż.

Na wszystkich stacjach metra są już bramki z czytnikami kodów QR. Czytniki umożliwiają otwarcie bramki biletami pojazdowymi (papierowe bilety z automatów zainstalowanych w pojazdach WTP) oraz kupionymi w aplikacjach na smartfony. Wystarczy zbliżyć do nich kod QR na bilecie lub ekranie telefonu; papierowa wejściówka do metra nie jest już potrzebna.

Obrazek wyróżniający: fot. ZTM Warszawa

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.