W Krakowie pasażerowie płacą już za bilety BLIKIEM

Od 12 stycznia w krakowskiej komunikacji miejskiej za zakup biletu można zapłacić Blikiem. Ta forma płatności jest możliwa w 37 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach.

Możliwy stał się też zakup biletów okresowych w automatach mobilnych. Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM.

Nowa forma płatności za bilet BLIKIEM już się spodobała krakowianom. Po jednym dniu za pomocą BLIK zapłacono za 112 biletów (w tym 67 w automatach mobilnych).

Proces zapłaty za bilet BLIKIEM jest prosty. Wystarczy w automacie wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty – BLIKA. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie. Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej. Wystarczy smartfon.

źródło: MPK Kraków

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.