Scroll Top

Umowa BVG w Berlinie z Solarisem na dostawę 90 elektryków

Do końca 2020 roku Solaris dostarczy Berlinowi 90 autobusów Urbino 12 electric. To jeden z największych tego typu przetargów w Europie.

Chodzi o autobusy 12-metrowe, mogące pomieścić 70 pasażerów. Pierwszy z nich ma trafić do stolicy Niemiec na początku 2020 roku. Poprzednie zamówienia dla Solarisa z Berlina obejmują  dwie – już zrealizowane – dostawy autobusów elektrycznych Urbino 12 electric (łącznie 20 sztuk) oraz  kontrakt z marca br. na zakup 15 przegubowych elektrobusów. Po zrealizowaniu najnowszej umowy liczba elektrobusów dostarczonych przez tego producenta do stolicy Niemiec będzie wynosiła łącznie 125 sztuk.

Zamówione elektrobusy będą ładowane przede wszystkim w zajezdniach. W celu zwiększenia zasięgu pojazdów stosowane będzie również szybkie doładowywanie baterii na mieście.

Nowością ma być zastosowane w berlińskich elektrykach Solarisa ogrzewanie – wyłącznie elektryczne. Dzięki temu pojazdy te będą spełniały kryterium całkowitej bezemisyjności.  

Koszt zakupu 90 sztuk pojazdów, o których mowa wraz z wymaganą infrastrukturą do ładowania baterii wynosi około 61 mln euro. Wsparcie finansowe w łącznej wysokości 14 mln euro obiecały: Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego oraz Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej.


źródło: https://www.bvg.de

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.