Przetargi na przegubowe trolejbusy w Lublinie

Za rok w Lublinie pojawią się kolejne przegubowe trolejbusy. Zarząd Transportu Miejskiego rozpisał dwa przetargi na dostawę łącznie 15 przegubowych pojazdów.

Zamawiane trolejbusy to 18-metrowe, niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy. Trolejbusy będą wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii trakcyjnych litowo-jonowych, który pozwoli im pokonywać odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową. W przypadku jazdy autonomicznej zasięg określono na 14 km lub 10 km przy uruchomionym ogrzewaniu lub klimatyzacji.

Pojazdy mają być wyposażone w monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów akceptujące zarówno monety, jak i płatności zbliżeniowe kartami i telefonami komórkowymi. Trolejbusy będą również posiadały urządzenia do zliczania pasażerów.

Pięć trolejbusów ma zostać dostarczonych najpóźniej do 4 maja 2020 r. Pozostała dziesiątka ma trafić do Lublina niespełna rok później, do 1 kwietnia 2021 r.

Po realizacji ww. dostaw w taborze lubelskiej komunikacji miejskiej będą łącznie 42 przegubowe trolejbusy.

Zakup taboru jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 

Źródło: ZTM Lublin

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.