MPK we Wrocławiu podpisało umowę z Modertransem na zakup dodatkowych 21 niskopodłogowych tramwajów

Pierwsza umowa, z września 2020 r., opiewała na 25 w pełni niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma za blisko 205 mln zł. MPK skorzystało z prawa opcji pozwalającej na zakup dodatkowych wozów. 8 marca MPK we Wrocławiu podpisało z Modertransem dodatkową umowę na 21 Moderusów Gamma za kwotę ok. 372 mln zł. Tym samym poznański producent dostarczy do Wrocławia łącznie 46 tramwajów tego typu. Dostawy potrwają od jesieni 2022 r. do 2024 r. 

Choć będzie to znany typ – Moderus Gamma, to zostanie on w pełni dostosowany do wymogów zamawiającego. MPK zadecyduje między innymi o malowaniu zewnętrznym, układzie i tapicerce siedzeń, rozmieszczeniu kamer monitoringu, układzie pulpitu motorniczego, czy specjalnych funkcjach niektórych systemów. 

O motywie, który znajdzie się na tapicerce foteli zadecydują pasażerowie. Mogą oni wybierać pomiędzy czterema motywami: W jak Wrocław, Most Grunwaldzki, Brama Zoo i Hala Stulecia. Pasażerowie mogą głosować na motywy na profilu facebookowym MPK oraz na stronie portalu Wroclaw.pl.

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.