Scroll Top

MPK w Krakowie podpisało umowę z miastem na przewozy tramwajowe na 16 lat

1 kwietnia 2019 r. Gmina Miejska Kraków oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie podpisały umowę na świadczenie tramwajowych usług przewozowych na okres 16 lat, od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2035 r.

Umowa na przewozy tramwajowe ma dla krakowskiego przewoźnika bardzo duże znaczenie. Stanowi bowiem zabezpieczenie finansowe na spłatę zaciągniętych zobowiązań kredytowych, dzięki którym już w przyszłym roku do Krakowa trafi 50 nowych, niskopodłogowych wagonów oraz będzie możliwa realizacja zakupu kolejnych do 60 nowych tramwajów (przetarg na ich dostawę zostanie wkrótce ogłoszony).

Szacunkowa wartość umowy na świadczenie tramwajowych usług przewozowych w Krakowie przez okres 16 lat to ok. 12 mld zł. Określa ona zadania przewoźnika, m.in. w zakresie wyposażenia nowych tramwajów (niska podłoga, system informacji pasażerskiej złożony z zapowiedzi głosowych i tablic wyświetlających trasę przejazdu, automaty biletowe) oraz standardu świadczenia usług (np. zasad funkcjonowania klimatyzacji i ogrzewania wnętrza tramwajów).

 

źródło: mat. MPK Kraków

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.