Scroll Top

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Krakowianie pojadą 86 nowoczesnymi mercedesami

[/vc_column_text][vc_single_image image=”28651″ img_size=”large” add_caption=”yes”][vc_column_text]14 września br. w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie 86 12-metrowych autobusów Mercedes-Benz Citaro, w tym 30 sztuk ze specjalnym rozwiązaniem hybrydowym.

Wszystkie autobusy spełniają najnowsze wymogi dotyczące norm spalin Euro 6, przy najniższej z możliwych emisji szkodliwych substancji. W każdym z 30 hybrydowych pojazdów zastosowano nowatorskie rozwiązanie polegające na wspomaganiu silnika spalinowego silnikiem elektrycznym, który współpracuje bezpośrednio z dwoma dodatkowymi superkondensatorami magazynującymi energię odzyskaną w procesie hamowania. Pozwala ono na oszczędności paliwa, a co za tym idzie, na jeszcze większą redukcję emisji szkodliwych substancji. Silnik spalinowy jest wspomagany silnikiem elektrycznym w momencie największego obciążenia, a więc w praktyce podczas każdego ruszania pojazdu (z postoju, z przystanku czy na skrzyżowaniu).

Autobusy posiadają nowoczesne i ergonomiczne miejsce pracy kierowcy, w pełni klimatyzowane i oddzielone od przestrzeni pasażerskiej. Konstrukcja pojazdu spełnia najwyższe standardy ochrony pasażerów i kierowcy w zakresie bezpieczeństwa. Nowe niskopodłogowe pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą płatniczą, nowoczesny system informacji pasażerskiej obejmujący tablice elektroniczne i głosowe zapowiadanie przystanków, a także porty USB do ładowania smartfonów.

Warto nadmienić, iż dostawa została zrealizowana na kilka tygodni przed obowiązkowym terminem. Już we wrześniu mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z najnowocześniejszych, seryjnych autobusów miejskich spod znaku Mercedesa.

Źródło:

https://www.evobus.com/evobus-polska-sp-z-oo-polski/

http://www.mpk.krakow.pl/pl/aktualnosci/

fot. MPK Kraków[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.