Scroll Top

CAF NOWYM WŁAŚCICIELEM SOLARISA

Hiszpańska firma CAF objęła 100 proc. udziałów w firmie Solaris Bus & Coach S.A. Zawarła też wstępne porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju  (PFR) w sprawie objęcia przez Fundusz  pakietu mniejszościowego (35 proc) w Solarisie, co ma pozwolić na utrzymanie polskiej tożsamości rodzimego producenta pojazdów komunikacji publicznej.

Wielkopolska spółka poinformowała o powyższym w dniu 5 września, podkreślając przy tym, że „transakcja ta zapewni Grupie CAF i firmie Solaris pozycję lidera w segmencie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego w Europie i umocni pozycję obu marek na rynkach pozaeuropejskich”.

Prezes i dyrektor generalny CAF Andres Arizkorreta powiedział, że inwestycja w Solarisa „otwiera nowe, strategiczne rynki dla CAF”.

CAF to przedsiębiorstwo notowane na hiszpańskiej giełdzie, które zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego, w tym pociągów dużych prędkości oraz innego rodzaju pojazdów szynowych. Firma jest także dostawcą zestawów kołowych, rozwiązań trakcyjnych, łączności oraz  sygnalizacyjnych. Swoje produkty grupa CAF oferuje na całym świecie m.in.: w Europie, USA, Ameryce Południowej, Azji oraz w krajach Afryki Północnej.

Źródło: PAP

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.