Scroll Top

35 LAT FIRMY DRABPOL

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Rok 2018 jest dla firmy DRABPOL  rokiem jubileuszowym – firma obchodzi 35 –lecie swojej działalności .

Założona w 1983.r.   przez Pawła Drabczyńskiego firma, przez pierwsze lata funkcjonowała jako Zakład Naprawy Sprzętu Elektroniki Samochodowej przy WSI Uniwersum w Częstochowie.

Po pewnym czasie aktywna działalność firmy na krajowym rynku transportowym wzbudziła zainteresowanie uznanych  producentów elektroniki samochodowej. Sam Paweł Drabczyński również podjął starania w celu nawiązania współpracy z niemieckim koncernem Mannesmann Kienzle. Skutkiem tego było „mianowanie” w 1991r. firmy DRAB na wyłącznego przedstawiciela na rynku polskim tego czołowego producenta tachografów. Był to bardzo duży sukces, o przedstawicielstwo  niemieckiego koncernu starało się wiele, dużych i znanych na rynku  firm z branży transportowej.

Z roku na rok zakres współpracy rozszerzał się. W późniejszych latach w niemieckim koncernie  dochodziło do kolejnych fuzji i powstawania nowych grup, co nie pozostawało bez znaczenia na zakres wzajemnej współpracy-  i tak w 2000 r. powstała grupa Siemens VDO Automotive, która po siedmiu latach połączyła się z koncernem technologii motoryzacyjnych – Continental. Sytuacja ta trwa do dziś-  a Continental VDO to  główny partner Drabpol-u.

Jakkolwiek współpraca z marką VDO dominowała w  działalności firmy , Drabpol cały czas szukał możliwości  dalszego rozwoju. W 1993 r. został wyłącznym reprezentantem w Polsce firmy Konvekta- producenta klimatyzacji i agregatów chłodniczych do pojazdów .

Kolejne lata to kolejny partnerzy firmy , tacy jak :  Mix Telematics , Molpir, ASC, czy w 2017 r. producent przegubów ATG. Ostatni rok przyniósł także nowy,  znaczący rozdział w działalności firmy – otwarcie na rynek elektromobilności- dzięki  nawiązaniu współpracy z firmą TM4  Electrodynamic Systems. Dzięki temu oferta Drabpol-u  wzbogaciła się o silniki elektryczne i systemy  wysokoproądowe  do autobusów i pojazdów od 3, 5 tony.

Dużym sukcesem firmy było także otrzymanie  w 2002 r. certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001:2009, a następnie AQAP 2110:2009.

Dziś Drabpol specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa w transporcie. Proponuje nowatorskie rozwiązania systemowe w zakresie prac konstrukcyjnych i produkcyjnych na rzecz producentów autobusów, pojazdów ciężarowych, szynowych i specjalnych.

Firma z sukcesem wdrożyła na rynek polski tachografy analogowe i  cyfrowe ,ergonomiczne  miejsce pracy kierowcy wraz z systemem elektroniki pokładowej  czy  klimatyzatory do pojazdów szynowych i autobusów komunikacji miejskiej. W 1997 r.  otworzyła  Laboratorium Analiz Wypadkowych Tarcz Tachografów –  obecnie Laboratorium Analiz Zapisów z Tachografów. To jedyne takie laboratorium w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z 4. w świecie.

W 2007 roku Zarząd firmy podjął strategiczną decyzję o rozszerzeniu działalności o zupełnie nowy sektor , związany z rynkiem lotniczym – awionikę samolotową. Decyzja ta niejako była związana z pasją samego Prezesa, który jako pilot śmigłowca od dawna interesował się lotnictwem. Niemal od podstaw Drabpol zbudował cale zaplecze usługowe, uzyskał  stosowne certyfikaty 145 A i C oraz jako pierwszy w Polsce otworzył Biuro Projektowe PART 21. Kompetencje Drabpol-u doceniły sprawdzone i  uznane w świecie lotniczym koncerny , powierzając firmie sprzedaż , serwis i  naprawę swoich urządzeń awionicznych. Dziś Drabpol reprezentuje  już 25 marek lotniczych z sektora Bussines i General Aviation, m.in.  takich jak Honywell ( GA) , Garmin ( GA), Universal Avionics ( BA), Rockwell Collins ( BA) .

Firma od blisko 20 lat działa również na rzecz obronności kraju. Powołany w firmie Departament Obsługi Sprzętu Militarnego dostarcza rozwiązania  oraz wyposażenie dla wojsk lądowych oraz sprzęt dla lotnictwa wojskowego, policji i straży granicznej.

Firma Drabpol działa dziś jako firma VAR (Value Added Reseller). To co ją  wyróżnia to kompletne wdrożenia  systemów od strony technicznej i technologicznej. Drabpol zapewnia kompleksową  realizację projektów: doradztwo, projekty zabudowy, sprzedaż urządzeń, montaż,   serwis oraz  obsługę posprzedażową .  Ponadto służy wsparciem dla  biur projektowych, technologicznych, konstrukcyjnych oraz  Działów IT.

Posiadając własne  centra szkoleniowe firma organizuje szkolenia dla szerokiej grupy odbiorców- m.in. pracowników serwisów partnerskich, służb kontrolnych, producentów pojazdów , osób odpowiedzialnych w firmach za archiwizację i analizę danych z tachografów, fleet managerów, przewoźników oraz kierowców.

Na terenie całego kraju Drabpol zorganizował i nadal organizuje sieć autoryzowanych stacji serwisowych w zakresie pełniej obsługi  tachografów , systemów kontroli ciśnienia i temperatury opon oraz klimatyzatorów i agregatów chłodniczych.

Firma zaczynała  swoją działalność z trzema pracownikami, obecnie  zatrudnia blisko 80 osób,  posiada trzy własne siedziby – Centralę w Mykanowie , Salon Prezentacyjno-Wystawienniczy w Warszawie oraz Lotnicze Centrum Serwisowe z własnym hangarem  na lotnisku w Modlinie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ustawienia prywatności
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej szanuje prawo użytkowników do prywatności.
Gromadzone, w dziennikach logów, dane są wykorzystywane do:
1. utrzymania sesji Użytkownika (po zalogowaniu),
2. celów statystycznych.
Zebrane dane nie są udostępniane osobom trzecim.